До головного сайтуВступПередмоваТвориБіографіяІнфо  
   
 

 

Марія Федорівна Круглова
(твори позначаю «Савка-Качмар)

Народилася 1939р. в с. Кам’янка-Липник Львівської обл. Після восьмого класу сільської школи поступила у Львівське художнє училище ім. І. Труша на відділення скульптури. Після закінчення навчання в ньому поступила у Львівський інститут прикладного і декоративного мистецтва на відділ декоративної і вжиткової кераміки, закінчила в 1966р. В тому ж часі почала працювати в майстерні керамічного цеху Львівської кераміко-скульптурної фабрики в чисельному колективі обдарованих художників. Багата технологія робила працю приємною, бажаною. Лиття, глина, шамотна маса, поливи. Виконувала взірці посуду, декоративної пластики, замовлення на оздоблення зимових садів санаторіїв, фойє лікарень, палаців урочистих подій, тощо.

Твори виставлялися у Львові, Києві, Москві. Кілька персональних виставок у Львові. Основна кількість робіт знаходиться у Львівських музеях, деякі – в Москві, Франції, Швеції.

Свою давню мрію втілила попрацювавши разом із сином Василем. Я виліпила кілька пластичних композицій, а він івилив їх з металу.